Nowy cykl biegów

OŚ AZS Woj. Lub. rusza z nowym cyklem imprez. Długodystansowa Impreza na Orientację TARANTULA to nowa propozycja dla miłośników imprez na orientację czyli klasyczna zabawa z mapą i kompasem, w jesiennej scenerii okolic Kazimierza Dolnego, a dokładnie w Bochotnicy.

Na czym polega zabawa?

Słowem wstępu… (dla niewtajemniczonych).

Uczestnicy przemierzają leśne ostępy w poszukiwaniu punktów kontrolnych, oznaczonych na otrzymanych na starcie kolorowych mapach. Poszukują konkretnych skrzyżowań, pagórków, brzegów jezior i ujść strumieni, północnych, południowych, wschodnich czy zachodnich krańców zagajników.  Ale wśród punktów do znalezienia są również pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, punkty widokowe i inne ciekawe miejsca. Uczestnicy zbierają tyle punktów, ile zdołają, w zależności od chęci i możliwości, pamiętając o limicie czasowym obowiązującym na danej trasie.

Co warto wiedzieć?

Impreza odbędzie się na dwóch dystansach: 20 km i 50 km. Tarantula odbędzie się w formule scorelauf/rogaining czyli kolejność potwierdzania punktów nie jest narzucona z góry – zawodnik sam decyduje, o kolejności potwierdzania punktów.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił to zapraszamy do Bochotnicy 5-go października!

Więcej informacji w regulaminie oraz na naszym Facebooku!

Facebook

Zapisy

Regulamin Biegu

Klauzula Informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych 

 

Poniżej link do oficjalnych wyników:

Tarantula 06.10.2018 – wyniki

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać