Przyjdź i sprawdź swoją kondycję przed latem! 🌞

Wielki Test Coopera dla Wszystkich (bez względu na wiek 😉) w Lublinie już 9 czerwca (sobota) w godzinach 10:00-16:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie (al. Piłsudskiego 22) 👟👟

Wszyscy, którzy wezmą udział w teście otrzymają butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat, a na pierwszych uczestników będą czekały także pamiątkowe gadżety 🎁

Udział w Teście jest bezpłatny.

Pierwszy start godz. 10:00, kolejne co 30 minut, w grupach 20 osobowych.

Na czym polega Test Coopera?
Jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu?
Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.
Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując.
Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać